godziny pracy

11.00-17.00

SPŁYW KAJAKOWY WKRĄ

splyw-kajakowy-wkra-61-16.jpg

13 - 99 lat

od 990.00 PLN

Spływy kajakowe to jeden z najciekawszych sposobów na spędzenie urlopu!

  • Czysta woda, zapierające w piersiach widoki
  • Idealne połączenie aktywności fizycznej i relaksu w pięknych okolicznościach przyrody

Jednym słowem ekscytująca i niezapomniana przygoda!

Zapraszamy zarówno początkujących jak i doświadczonych spływowiczów na cieszące się ogromnym powodzeniem imprezy kajakowe. Biwaki na leśnych polanach, długie wieczory przy ognisku, piękne krajobrazy i najczystsze rzeki w Polsce gwarantują moc niezapomnianych wrażeń i wiele miłych wspomnień z traperskiej przygody. Spływy nie są imprezami wymagającymi - dzienne odcinki dostosowywane są do możliwości uczestników i warunków pogodowych, a program dnia traktowany bardzo elastycznie. Ponieważ cały ekwipunek (namioty, śpiwory, bagaże osobiste) mamy w kajakach nie jesteśmy zmuszeni codziennie gdzieś dopłynąć, biwak można rozbić w dowolnym miejscu...bo w końcu robimy to dla przyjemności! Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa przez cały czas spływu doświadczona kadra pedagogiczna i ratownicy.
W spływie może wziąć udział również młodzież z rodzicami.

Program

Wkra jest rzeką typowo nizinną, charakteryzującą się niewielkim spadkiem. Długość Wkry od źródeł w okolicach miejscowości Januszkowo, aż do ujścia za Pomiechówkiem do Narwi wynosi 263,6 km. Jeszcze w XIX wieku była to rzeka spławna dla ładunków towarowych, obecnie znów naturalna, cicha i malownicza.

Wkra idealnie nadaje się na dłuższe i krótsze spływy kajakowe. Jest szlakiem niekiedy urozmaiconym przeszkodami, ale spokojnym i dostępnym dla każdego. Rzeka wije się wśród pól, łąk i lasów, czasem wrzynając się w wysokie na kilka, kilkanaście metrów skarpy porośnięte drzewami liściastymi i iglastymi.

Szlak kajakowy Wkry jest wymarzony na spływy indywidualne, rodzinne i grupowe. Woda w rzece jest czysta, a w lipcu i sierpniu także dość płytka, co sprawia, że prawie w każdym miejscu można się zatrzymać i skorzystać z kąpieli.

Spływ rozpoczynamy w Radzanowie, a planujemy zakończyć w Kosewku. Dzienne odcinki to ok 20 km, czyli 4-5 godzin w kajaku.

Programy fakultatywne

 • Gospodarstwa agroturystyczne - 450 PLN
  Za osobną opłatą możliwe jest zakwaterowanie w gospodarstwach agroturystycznych z możliwością zamówienia śniadań i późniejszych obiadów.
 • Wypożyczenie namiotu typu igloo 2-3-os. - 150 zł.

Zakwaterowanie

Namioty na polach biwakowych. Namioty własne lub wypożyczone od organizatora. Wyżywienie - obiadokolacje w miarę możliwości w barach i stołówkach schroniskowych/stanicach, śniadanie, prowiant "integracyjne" - przyrządzane wspólnie przez uczestników w ramach wacht, z produktów zakupionych przez kadrę. Możliwość indywidualnego menu dla młodych wegetarian.

Za osobną opłatą możliwe jest zakwaterowanie w gospodarstwach agroturystycznych z możliwością zamówienia śniadań i późniejszych obiadów.

NIEZBĘDNY EKWIPUNEK: Talerzyk plastikowy, kubek, sztućce, śpiwór, karimata, worki foliowe, płaszcz przeciwdeszczowy, ręczniki, obuwie do wody lub klapki, latarka, repelent na owady. Rzeczy najlepiej spakować w wodoszczelne worki żeglarskie lub foliowe w torbie podróżnej niewielkich rozmiarów. Uczestnicy winni posiadać dobrą umiejętność pływania-min. 200 m wpław.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 19.07-24.07.2022
2). 26.07-31.07.2022
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

 • Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
 • Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
 • Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
 • Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
 • Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
 • Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
 • Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
 • Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

19.07

-

24.07.2022

01WSCZ/22

990.00

[ zadzwoń ]

26.07

-

31.07.2022

02WSCZ/22

990.00

[ zadzwoń ]

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Biwaki na polach namiotowych i biwakach.
 • Wypożyczenie i przewóz kajaków, szkolenie kajakarskie - kajaki dwuosobowe Pro Tour 470 lub jednoosobowy Traper (jako kolejny w ramach rodziny).
 • Wyżywienie wg opisu.
 • Dojazd na miejsce busem (patrz zakładka transport).
 • Opiekę wychowawcy i ratownika.
 • Ubezpieczenie UNIQA TU S.A.: NNW (do 5000 zł).
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):

 • Ubezpieczenie UNIQA TU S.A. od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba, zalecamy wykupienie) - 65 zł. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić w dniu zawarcia umowy. UWAGA: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.
 • Noclegi w gospodarstwie agroturystycznym oraz dowóz busem - 450 zł.
 • Wypożyczenie namiotu typu igloo 2-3-os. - 150 zł.
  Płatne samodzielnie na miejscu:
 • Opłaty za prysznice na biwakach ( 5-8 zł/prysznic)
 • Wyżywienie zamawiane w gospodarstwie agroturystycznym: śniadanie - ok. 18 zł, obiad - ok. 25 zł.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej